שירותי ג'ינגל בעברית

ג'ינגל הוא דבר קטן בעל השפעה גדולה שלא מרבים לתת עליו את הדעת אבל הוא חלק שגור מתרבות המערב. קצת על ג`ינגל בעברית וקצת על ג'ינגל בכלל, במאמר הבא.    
ג'ינגל בעברית
עד לפני כמעט שלושים שנה לא הייתה כלל מילה המקבילה למילה ג`ינגל בעברית. בתחילת שנות התשעים פרסמה "האקדמיה ללשון העברית" את המקבילה העברית למילה ג'ינגל והיא: זמריר. הם נימקו את הבחירה במילה הזו על ידי הסברת המבנה שלה: שורש ז.מ.ר שנוצק לתוך תבנית המשקל "קטליל" שמשמעותה הקטנה והקלה. המשמעות המתקבלת היא זמר (בסגול) קטן וקליל.

ההיסטוריה של הג'ינגל
הג'ינגל, או הזמריר הראשון, התפרסם בארה"ב בשנות העשרים של המאה הקודמת ונחל הצלחה גדולה. בעקבות כך הפכו הג'ינגלים לנפוצים ואהובים מאד בעשורים הבאים. כדי להעמיק את ההכרות עם עולם הג'ינגלים האמריקאים מומלץ לצפות בסרטו של וודי אלן "ימי הרדיו" המתאר את תקופת תור הזהב הרדיופוני של הרדיו בכלל ושל הג'ינגלים שכיכבו דאז בפרט. בהמשך הגיעה הטלוויזיה ואיתה הפרסומות שתפסו את המקום המרכזי בעולם התשדירים המוזיקליים. אבל הג'ינגלים שמרו על מקום כבוד וממשיכים עדיין לעשות עבודה נאמנה ולהוכיח את עצמם כטקטיקת שיווק יציבה בעלת אחוזי הצלחה גבוהים מאד.

ג'ינגלים בישראל
גם בישראל כמו בכל העולם הג'ינגלים הפכו להצלחה גדולה והיו אהודים על הציבור. בשנותיה הראשונות של המדינה הם הושמעו ברדיו, לאחר מכן הוקרנו בקולנוע ובהמשך הופיעו בטלוויזיה. בהתחלה בערוץ הראשון שעלה בשנות השבעים ובהמשך בערוץ השני שעלה בתחילת שנות התשעים. אמנים רבים לקחו חלק בתעשיית הג'ינגלים. כך למשל נעמי שמר שכתבה את המלל לג'ינגל המפורסם לתפוזים בשנות השישים (.."התפוזים, התפוזים, טובים באלף אחוזים"..) ולהקת התרנגולים שהגישו ג'ינגל שנושאו היה אף הוא, עידוד אכילת תפוזים.
לאחר מכן הגיעו הפרסומות העבריות אך כמו בשאר העולם, הג'ינגלים המשיכו לככב ברדיו כתמול שלשום. לעיתים כחלק ממסע פרסום שלם שכולל פרסומות וג'ינגלים בנוסף ולעיתים כבחירה בג'ינגלים בלבד. היתרון הגדול של ג'ינגלים הוא בעלות ההפקה הנמוכה ביחס להפקת פרסומת.

נהניתם לקרוא? מזמינים אתכם להמשיך לקרוא גם באתר שלנו. אנחנו AudiID והמומחיות שלנו היא מיתוג קולי והפקת ג`ינגלים בפרט. נשמח לקחת אתכם יד ביד במסע אל המיתוג הקולי המדויק למותג שלכם ואנחנו פה עבורכם גם אם תרצו רק להתייעץ. חייגו כבר עכשיו 03-5370332 ונשמח לעזור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אודיו ID | מיתוג קולי לעסקים

התדהר 5, רעננה, ת.ד. 4141
טלפון : 03-5370332
פקס : 03-5370297
© 2021 כל הזכויות שמורות לאודיו ID | בניית אתרים | עיצוב | קידום
Top
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram