הפקת ג'ינגל

ג'ינגל טוב כמותו כהמנון שנחרט במוחות האנשים וחי הרבה שנים קדימה, לעיתים אפילו לאחר מותו של מי שכתב, הלחין או הפיק אותו. מהי הכרוניקה שגורמת לזה ואיך אפשר לרתום אותה לעסקים? זאת ועוד, לפניכם.    
למה זה "נתקע בראש"?
זה זמן מה שהמדע חוקר את האספקטים הפסיכולוגיים מאחורי המוזיקה. ממחקרים אלה מעלים נתונים מעניינים שמציירים מכנה משותף ברור למדי בקרב צלילים, שירים או מנגינות גינגל שאנשים נוטים לזכור. מנגינות מהסוג הזה מאופיינות בחזרה רפטטיבית על צלילים מתודיים במחרוזות קצרות. הן גם נוטות להכיל את אלמנט "אינטרוול ההפתעה". הפסקה לא צפויה שמייצרת עניין ואוספת מחדש בן רגע את הריכוז של המאזינים. הפסקה זו "שוברת" את המנגינה ומארגנת אותה מחדש לכדי קשת צלילים תחומה ומוכרת, כזאת שהמוח מתייק בקלות וכזאת שנוטה לצוף אסוציאטיבית בקלות.

לא פשוט לרקוח ג'ינגל פשוט
עקרון חשוב במנגינה קליטה הוא עצם היותה פשוטה. אין מקום לסולמות מורכבים או תווים היוצאים מגדר המוכר. גינגל טוב הוא קצת כמו סלוגן טוב: פשוט, קליט וקל לתפיסה. נשמע כמו משימה פשוטה? כנראה שלא. למרבה האירוניה, הלחנה של פראזות מוזיקליות מורכבות יותר היא הרבה פעמים קלה יותר בעוד שדווקא היכולת לצמצם את הרעיון המוזיקלי לכדי סכמה קצרה וקליטה היא זו שהרבה פעמים מצריכה את הניצוץ הגאוני.

הפקת ג'ינגל
תהליך הפקת ג'ינגל כולל מספר שלבים שמתחילים עוד לפני שלב ההתעסקות במוזיקה עצמה. מוצר שיווקי טוב צריך להיות מותאם לאופי והזהות של המותג או השירות אותו הוא מבקש להפיץ וכלפיו הוא מבקש לייצר זיקה והנעה לפעולה. אם כן, תהליך הפקת ג'ינגל יסודי מתחיל מפיצוח המותג והבנה של כל האספקטים הנלווים אליו. מיפוי והבנה של אופי המוצר, של קהל היעד, של מירב הערוצים בהם הג'ינגל עומד להתנגן ושל הצרכים והשאיפות של מי שמזמין את הג'ינגל. המיפוי מחלץ את כלל המידע הרלוונטי ומשם ניתן לגבש אותו לכדי אפיון מסודר שיהווה בסיס לבריף המוזיקלי. כל שנותר הוא לבחור קונספט ביחד עם הלקוח ולגשת להפקה המוזיקלית.

AudiID היא החברה הוותיקה ביותר בארץ בתחום המיתוג הקולי. עם ניסיון של למעלה מחמש עשרה שנים דרך כל ענפי המשק, דרך עבודה עם עסקים בכל הגדלים. למדנו את הדרך לפיצוח הג'ינגל המושלם וגיבשנו את הכללים ליצירת המיתוג הקולי המדויק עבורכם. אתם מוזמנים להתרשם מתיק העבודות שלנו שג'ינגלים רבים מתוכו אתם בוודאי מכירים. חייגו אלינו כבר עכשיו לטלפון 03-5370332 ונשמח לעמוד לשירותכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אודיו ID | מיתוג קולי לעסקים

התדהר 5, רעננה, ת.ד. 4141
טלפון : 03-5370332
פקס : 03-5370297
© 2021 כל הזכויות שמורות לאודיו ID | בניית אתרים | עיצוב | קידום
Top
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram