אומנות הזמן המת בטלפון

הרבה חברות וארגונים מנהלים תקשורת טלפונית עם הציבור דרך מרכזיות עם מכשירי ניתוב אוטומטיים, ומכשירים להחזקת המטלפן בהמתנה.    
ברוב המקרים ההמתנה מעצבנת. הודעות הניתוב ארוכות ומסורבלות, המוזיקה חזקה או חלשה מדי, ורפטטיבית. המתקשר מרגיש "שבוי במערכת" כי הוא חייב להמשיך להאזין בכדי לשמור את מקומו בתור לנציג הארגון.
בחלק מהמקרים, ההקלטה המושמעת כוללת אפילו פרסומת עצמית ארוכה ופולשנית, על חשבון הזמן של המתקשר, במקום ובזמן הלא נכון...

בשנים האחרונות, חברות וארגונים ישראליים החלו ליישם עקרונות, הפקות ורעיונות חדשים, לשפר את הרגשת המתקשרים בזמן המת בטלפון.
עריית תל אביב יפו, חברת החשמל, מרבית המלונות וחברות הנסיעות, ועוד גופים רבים שמקיימים קשר טלפוני עם הציבור, משתפים פעולה עם גופים מקצועיים "יודעי דבר" במטרה להעביר את זמנו של המתקשר באופן ידידותי ונעים.

במפתיע, ישראל היא אחת משלושת המדינות בעולם בהן תחום זה מפותח מאוד.
בשוק הישראלי פעילות כעשר חברות שמפיקות למדיה הטלפונית. המובילות שבהן מיישמות עקרונות פסיכולוגיים, תקשורתיים, מוזיקליים והפקתים, שונים מכל הפקת פרסומת או תוכן, וייחודיים למדיה הטלפונית.

הכישרונות שמצליחים בתחום זה (קריינים, זמרים ומוזיקאים), בעלי תכונות שונות מעמיתיהם המצליחים ברדיו או בטלוויזיה.
בחברת "אודיו אי די" למשל, מחפשים כל הזמן קריינים וזמרים עם גוון "חברי, אינטימי ואמין", ומוזיקאים עם יכולות הלחנה והפקה "היפנוטיות".

זהו עולם הפקות מיוחד במינו . "יצירת אודיו למאזין "שבוי" היא אומנות שמשלבת פסיכולוגיה ותקינות חברתית, בניסוח המסרים, והפקה עם המון כישרון".

נקווה שפעם הבאה שנתקשר לארגון שמרשה לעצמו להחזיק אותנו בהמתנה זמן ניכר, נשמע את ההפקות של המקצוענים האלו.

הכותב: אמנון ילון, מנכ"ל אולפני זזה בע"מ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אודיו ID | מיתוג קולי לעסקים

התדהר 5, רעננה, ת.ד. 4141
טלפון : 03-5370332
פקס : 03-5370297
© 2021 כל הזכויות שמורות לאודיו ID | בניית אתרים | עיצוב | קידום
Top
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram