פרסומות ברדיו

במאמר הבא תקבלו סקירה מתומצתת של תהליך הפקה של פרסומת רדיו וגם הצצה לטווח המחירים המקובל. לגזור ולשמור.    
פרסומות ברדיו
תהליך הפקה של פרסומת ברדיו מתחיל מייעוץ. היות ורכישת פרסומת היא לא בדיוק קנייה יומיומית, רוב האנשים אינם בקיאים בתהליך ובמה שנדרש וצפוי להביא עמו. על כן כדאי להתחיל את ההיערכות לפרויקט מבחירת ספק שמרגישים איתו נוחות ואמון. ספק מנוסה "שיש לו קבלות". תקשיבו לפרסומות, תבחנו את מידת המקצועיות בתקשורת ביניכם וגשו למשרדים ולאולפן על מנת להתרשם. זה טריוויאלי לגמרי לבקש לקבל סיור בטח כשמדובר בשירות כמו הפקת פרסומות רדיו.

השלב הבא לאחר בחירת הספק הוא קבלת ייעוץ. שלב זה ישפוך אור על התאמת הפתרונות לצרכים שלכם. בשלב הבא מתבצעת כתיבת בריף. זהו למעשה שלב הבניית השלד לתסריט הסופי. השלב הזה מזכיר קצת את שלב רשימת המרכיבים והוראות ההכנה כשכתובים מתכון לעוגה. בשלב הזה בוחרים את האסטרטגיה השיווקית ואת הטקטיקה התפעולית שבאמצעותה תביאו את המהות של המותג שלכם לידי ביטוי.

סגנון ותקציב
הטקטיקה נקבעת בהתאם לשיקולי סגנון ותקציב. סגנונות שונים יתאימו לקהלי יעד שונים. ג`ינגל עבור בית אבות לא ישמע כמו ג`ינגל עבור תשדיר מניעה לתאונות דרכים למשל. שיקולי התקציב ישפיעו על המקוריות ורמת הגימור של הפרסומת שלכם. הבדל בין רמות תקציב יכול להתבטא למשל בין פרסומת שלג`ינגל שלה מוזיקה מקורית שנכתבה במיוחד עבורכם ולעומת זאת פרסומת שבג`ינגל שלה רצועה קיימת שנבחרה מתוך ספריה של טראקים מוכנים. לאחר שכתבתם בריף יחד עם אנשי המקצוע תדרשו לבחור את המרכיבים הספציפיים עבור העגה שלכם: זמר או זמרת, קריין או קריינית, מוזיקה, קופירייטינג וכי"ב. השלב הבא הוא שלב ההוצאה לפועל. הפקה, הקלטה, עיבוד מאסטרינג ועריכה.

פרסום ברדיו – מחיר
טווח המחירים של פרסום ברדיו נקבע לפי מספר פרמטרים. אורך הפרסומת, זמן השידור ובאיזה תדר תבחרו לשדר. אורכה של פרסומת נע בדרך כלל בין חצי דקה לדקה. הזמן היקר יותר הוא שעות הבוקר שמאופיינות ברייטינג גבוה יותר ואילו שעות הערב והלילה הן זולות יותר. מבחינת התדר תוכלו לבחור האם לשדר ברדיו ארצי שהוא יקר יותר או רדיו מקומי שהוא זול יותר. שידור של תשדיר פרסומת יכול לנוע בין מאות שקלים בודדות לאלפי שקלים וזה ישתנה בהתאם לתדירות ופרק הזמן שתרצו שהפרסומת תישאר באוויר.

אנחנו AudioID, החברה מספר אחת בארץ לשיווק ווקאלי ומיתוג קולי לעסקים. אנחנו מזמינים אתכם לקרוא עוד על תהליך הפקת פרסומת ברדיו באתר שלנו. נשמח להעניק לכם ייעוץ ראשוני חינם בטלפון 03-5370332 או לחילופין צרו עמנו קשר באתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אודיו ID | מיתוג קולי לעסקים

התדהר 5, רעננה, ת.ד. 4141
טלפון : 03-5370332
פקס : 03-5370297
© 2021 כל הזכויות שמורות לאודיו ID | בניית אתרים | עיצוב | קידום
Top
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram