קריינות רדיו

יש נטייה להתבלבל בין שדרן רדיו לבין קריין רדיו. אלו הם שני מקצועות שונים שמצריכים ארגז כלים שונה, רקע שונה ומיומנויות שונות. להלן פירוט קצר על כל אחד מהמקצועות והמיומנויות שהוא דורש.    
אילו מיומנויות הכרחיות עבור קריין רדיו?
קריין רדיו מצוין הוא מי שיש לו הכישרון הטבעי להגיש טקסט בעל פה. איכות מהותית שנדרשת עבור זה היא דיקציה. דיקציה היא אמנות הדיבור וההגייה. ביטוי ברור, חיתוך מילים מדויק ונימה צלולה וברורה. עוד איכות שנוטים לאזכר בהקשר לרדיו היא רדיופוניות. איכות זו לעיתים טבועה ככישרון טבעי שאדם נולד איתו אך היא גם פונקציה של ניסיון ולמידה. קריינים רבים שבוחרים להשקיע בפיתוח מיומנויותיהם נעזרים בשירותי פיתוח קול או קלינאות תקשורת כדי לחדד איכויות כמו דיקציה ורדיופוניות. יש האומרים שבעוד שדיקציה היא דבר שניתן לחדד, רדיופוניות היא פונקציה של הטון של האדם יחד עם איזו מידה של שרמנטיות טבעית או כזו שניתן לפתח באמצעות לימודי משחק. כמובן שכל אלה הם בבחינת חומרי גלם. מה שיהפוך קריין למקצועי ומעולה זה ניסיון וטכניקה.

ההבדל בין קריינות רדיו להנחיית רדיו

בעוד שקריינות רדיו היא מיומנות של הגשת טקסט שכבר מוכן מראש, הנחיית רדיו היא מלאכה שדורשת מיומנויות של אלתור, הפקה, כישורי עיתונאות וכישורים בין אישיים מצוינים. אנשי תקשורת רבים התחילו את דרכם כשדרנים בצבא ורבים מדברים על התקופה ברדיו כתקופה יוצאת דופן לחיוב. ההבדל בין טלוויזיה לרדיו מזכיר מעט את ההבדל שבין ספר לסרט. המדיום הראייתי הוא בהרבה מובנים קל ונגיש יותר אך יש בו משהו מוגבל. כאשר מישהו אחר כבר המחיז עבורך את העלילה, נשאר מעט מאד מקום לדמיון. לעומת זאת כשמדובר בספר או רדיו, לקורא או למאזין נותר מרחב גדול "להשלים את התמונה" ולפתח את הדמיון.

אנחנו AudioID. החברה מספר אחת בארץ בתחום קריינות רדיו. אנו עובדים עם טובי הקריינים במדינה ומציעים שירותי קריינות ביותר משתיים עשרה שפות. מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר באתר או לצלצל בלא דיחוי ל 03-5370332. נשמח לעמוד לשירותכם ביעוץ, שירות ומענה מלא לכל צרכיכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אודיו ID | מיתוג קולי לעסקים

התדהר 5, רעננה, ת.ד. 4141
טלפון : 03-5370332
פקס : 03-5370297
© 2021 כל הזכויות שמורות לאודיו ID | בניית אתרים | עיצוב | קידום
Top
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram