החשיבות של כתוביות

גם בקרב המגזר הפרטי וגם בקרב העסקי, הולכת ומחלחלת ההבנה כי סרטונים הם אמצעי חשוב ויעיל בהגדלת קהלי היעד, העברת מסרים וחיזוק הנוכחות בתודעת הצופים  ולקוחות העסק. לכן, חשוב להכיר את העקרונות שיהפכו הסרטונים שלכם לנצפים, ברורים וזכירים, כאשר עיקרון אחד עליו נדבר במאמר זה הוא חשיבות הוספת כתוביות.

כתוביות מסייעות בהעברת המסרים

אנשים משקיעים הרבה בסרטוני וידאו: חושבים על רעיון, מפתחים אותו לתסריט, דואגים לסביבה שקטה, מתקינים מיקרופון, מוסיפים תאורה, מצלמים, עורכים ועושים כל שביכולתם כדי שהסרטון שלהם ישיג את מטרתו ויעביר את המסר המבוקש. לכן, כדאי לזכור כי הוספה של כתוביות לסרטונים היא חיונית והופכת כל סרטון להרבה יותר ברור.
מבחינת המלל – לא לכל האנשים קל לשמוע ולהבין את המילים שנאמרות בסרטוני וידאו, יש פלח שוק רחב מאד שזקוק לכתוביות בדי לקלוט ולעבד את המידע המצולם.
מבחינת המסר – הכתוביות מאפשרות להדגיש מסרים באופן ברור ומדויק. לדוגמה, לכתוב מילים חשובות (כמו קריאה לפעולה, מילת מפתח ועוד) בצבע בולט ושונה משאר הטקסט שבכתוביות. פעולות אלו מסייעות לקהל רחב יותר להבין את התוכן שלכם ולהתחבר למסרים שרציתם להביע.

כתוביות מעבירות את המסר גם כשהסאונד מושתק

רוב הגולשים באתרי אינטרנט ורשתות חברתיות עושים זה ללא הפעלת סאונד ("מיוט"). במקומות ציבוריים, במהלך יום העבודה, בשעות הלילה ובסיטואציות שונות לאורך היום, אנשים לא מעוניינים לצרוך תוכן בעוצמת ווליום גבוהה. הוספה של כתוביות לסרטונים מאפשרת לקהל להבין את התוכן שלכם גם כאשר הוא צופה בסרטון על השתק. המלל המלווה את הסרטון יעביר את המסר ללא תלות באודיו וכך יהיה רלוונטי, ברור ושימושי עבור אנשים רבים יותר.

יתר על כן, כדאי לדעת שברירת המחדל של האפליקציות החברתיות היא הפעלת וידאו ללא קול. כלומר, הגולש ישמע את הסאונד המלווה את הסרטון רק אם ילחץ באופן יזום על הכפתור ששולט בכך. ישנם לא מעט גולשים שאינם מודעים או מתקשים במציאת הכפתור שאחראי על הגברת הווליום וכך המסר שלכם עלול להתפספס בשל עניין טכני.

כתוביות מסייעות בהנגשה וקידום של סרטונים

ליצור תוכן המתחשב ומקדם שוויון לבעלי מוגבלויות זו זכות שהיא חובה. יש לא מעט אנשים עם לקויות שונות והוספה של כתוביות מסייעת להם לצפות בסרטונים שלכם. כך מתקבל רווח כפול: גם הבעתם תמיכה ורגישות כלפי כל אותם אנשים המתמודדים עם לקויות שמיעה ואחרות וגם פניתם לקהל פוטנציאלי גדול יותר שעשוי להיעזר בשירות שאתם מציעים.

מעבר לכך, על פי עקרונות הקידום ((SEO, וידאו עם כתוביות מקודם ומקבל חשיפה משמעותית יותר כיון שהכתוביות מסייעות לגוגל לאנדקס את התוכן שלכם וכך הוא יוצג בפני קהל יעד נרחב, רלוונטי ומדויק לכם. יתר על כן, סרטוני וידאו עם כתוביות עשויים להיראות יותר מקצועיים וכך לגרום לאנשים להתחבר ולסמוך עליכם ועל ערכי המותג.

צריכים כתוביות לסרט שלכם?
להכנת כתוביות, תמלול ותרגום סרטונים בכל שפה התקשרו בטלפון 03-5370332
או השאירו פרטים בטופס יצירת קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

אודיו ID | מיתוג קולי לעסקים

התדהר 5, רעננה, ת.ד. 4141
טלפון : 03-5370332
פקס : 03-5370297
© 2021 כל הזכויות שמורות לאודיו ID | בניית אתרים | עיצוב | קידום
Top
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram